Matka sierot i ubogich

"Wszystko dla Jezusa przez Bolejące Serce Maryi" - to dewiza życia nowej patronki Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach. Podczas eucharystii o godz. 10.00 w niedzielę 9 lipca 2017 roku do naszego kościoła zostały wprowadzone relikwie I stopnia Błogosławionej Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy.

Dokonały tego cztery siostry z założonego przez nią Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej: s. Agata, s. Mateusza, s. Janina i s. Blanka. Ufundowany przez rodzinę z Brzezin relikwiarz wniosła do świątyni imienniczka patronki - dziewczynka o imieniu Łucja. Mszę świętą koncelebrowali ksiądz kanonik Józef Knap oraz rodak, cysters o. Jakub Zawadzki. Oprawę liturgii przygotowało Duszpasterstwo Młodzieży GÓRA. Życiorys błogosławionej na każdej mszy świętej przybliżyła s. Agata Warzocha z Oświęcimia. Tradycyjnie parafianie otrzymali pamiątkowy obrazek z patronką.

Kiedy młodzież z parafii razem z księdzem proboszczem odbierała w Krakowie relikwie bł. Małgorzaty i bł. Sancji siostry Serafitki powiedziały, że tak jak dobra Matka, Małgorzata ustąpiła miejsce swej duchowej córce w drodze na ołtarze. Była beatyfikowana 11 lat po niej, w 2013 roku w Krakowie. W Brzezinach natomiast bł. Sancja ustąpiła miejsca swej Matce. To błogosławiona Małgorzata Szewczyk zagościła jako pierwsza w brzezińskiej świątyni i tam będzie czczona, by wypraszać łaski u Pana.

Błogosławiona Małgorzata została wcześnie osierocona. Na swojej życiowej drodze spotkała bł. Honorata Koźmińskiego. Służyła szczególnie chorym i opuszczonym.

MODLITWA
o uproszenie łask

Boże w Trójcy Jedyny, Który powołałeś Swoją Służebnicę Małgorzatę Łucję do troszczenia się o ubogich i opuszczonych  członków Mistycznego Ciała Chrystusa  Pana, daj nam iść za głosem Twojej świętej  woli, a za przyczyną Twej Służebnicy  Małgorzaty Łucji udziel nam łaski...,  o którą pokornie prosimy.  Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365