Mąż Boży z Podkarpacia przybył do Brzezin

W niedzielę 24 stycznia 2016 r. parafia Wszystkich Świętych w Brzezinach zyskała kolejnego patrona. Tego dnia do świątyni parafialnej ks. Antoni Obrzut CSMA wprowadził relikwie pierwszego stopnia bł. Bronisława Markiewicza.

„Gdy brakuje świętych w narodzie robi się ciemno w głowach ludzkich i ludzie nie widzą dróg, którymi im należy postępować...” napisał w jednym ze swoich listów bł. Bronisław Markiewicz.

Podczas homilii ks. Obrzut przybliżył postać założyciela Zgromadzeń Świętego Michała Archanioła, który stał się wzorem wychowawcy dzieci i młodzieży. Wytłumaczył również na czym polega dewiza życia michalitów czyli „Powściągliwość i praca".

Relikwie nowego patrona zostały umieszczone na przygotowanym specjalnie ołtarzu znajdującym się obok figury św. Michała Archanioła, któremu Błogosławiony Bronisław powierzył opiekę nad dziełem swego życia. Oprawę uroczystej liturgii przygotowała młodzież z parafii.

Następnego dnia wieczorem odbyło się spotkanie z bł. Bronisławem w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Podczas „Herbaty z aureolą" licznie zebrani młodzi dyskutowali przy stolikach na temat wartości pracy i tego co człowieka od niej odciąga. Później na te same pytania odpowiedział patron spotkania. Na zakończenie zebrani odmówili litanię do bł. Bronisława i zostali pobłogosławieni jego relikwiami przez ks. proboszcza Józefa Knapa.

Błogosławiony Bronisławie wzorze pracy i powściągliwości módl się do Boga za nami!

/KP/

Galeria zdjęć z wprowadzenia relikwii

Galeria zdjęć z Herbaty z aureolą

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365