Misyjny patron

„Świętość, której od was oczekuję, nie polega na tym abyście czynili cuda, ale by robić dobrze wszystko to co robicie (...). Nie chodzi o to, by robić wiele ważnych rzeczy, ale by czynić je dobrze. Bóg jest tak samo w rzeczach wielkich, jak i w małych” /bł. Józef Allamano/

W IV Niedzielę Wielkiego Postu 27 marca 2022 r. w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach (diecezja kielecka) rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne, które poprowadzili o. Ashenafi Yonas Abebe Shamalo Gytyko Dylbato Dagoye z Etiopii i dk. Michael Mille z Tanzanii ze Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia. Podczas Eucharystii o godz. 10.00 dokonali uroczystego wprowadzenia relikwii swojego założyciela Błogosławionego Józefa Allamano.

Specjalnie zaprojektowany do Brzezin relikwiarz ufundowała rodzina z Brzezin. Podczas uroczystości został on umieszczony na przygotowanym ołtarzu z obrazem błogosławionego. Oprawę muzyczną liturgii przygotowała schola parafialna, a liturgię słowa – uczniowie ze szkoły w Brzezinach. Po mszach była możliwość nabycia różnych publikacji religijnych i różańców za dobrowolną ofiarę na rzecz misji. Każdy uczestnik uroczystości otrzymał także pamiątkowy obrazek z nowym patronem. Uroczystość poprzedziła 9-dniowa nowenna odmawiana do błogosławionego.

Podczas homilii niedzielnej o. Ashenafi przybliżył wszystkim postać bł. Józefa i przypomniał o miłosierdziu Bożym płynącym z sakramentu pojednania i pokuty. Przez kolejne dni rekolekcji razem z diakonem Michaelem przedstawiali duchowość swojego założyciela, omawiając zarazem podstawowe prawdy wiary. Wzięli także udział w Drodze Krzyżowej w terenie.

Niech Błogosławiony Józef Allamano inspiruje parafia z Brzezin do niesienia Ewangelii na krańce świata, a także na peryferia swojej parafii.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365