Msza pod niebem

W czwartek 15 sierpnia 2019 roku w Parafii Brzeziny świętowano uroczystość odpustowa – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W ten piękny dzień do grona niebiańskich patronów dołączył kolejny, bł. Karol de Foucauld.

Relikwie księdzu proboszczowi Józefowi Knapowi przekazał rodak, ks. Dariusz Węgrzyn podczas sumy odpustowej sprawowanej na ołtarzu polowym. Zostały one umieszczone w posrebrzanym relikwiarzu w kształcie kontynentu afrykańskiego z podobizną błogosławionego. Relikwie przybyły do Brzezin aż z Algierii.

Błogosławiony Karol żył na przełomie XIX i XX wieku. Po okresie odejścia od Boga, nawrócił się i wstąpił do zakonu trapistów. Odkrył jednak, że jego powołanie ma mieć szczególny charakter i za zgodą przełożonych zamieszkał na Saharze wśród ludu Tuaregów. Oddał się ewangelizacji i kontemplacji. Pragnął założyć wspólnotę Małych Braci Jezusa. Niestety nie doczekał tego. Zginął postrzelony w 1916 roku. Jego pustelnia została splądrowana, a Najświętszy Sakrament rozrzucony po ziemi. Gdy Jego ciało zostało znalezione, obok zobaczono także Ciało Jezusa.

Oprawę sumy odpustowej przygotował Chór Parafialny oraz Szkolno-Gminna Orkiestra Dęta z Morawicy. Podczas homilii ks. Dariusz pokazał ważne momenty w życiu bł. Karola, w których obecna była Matka Boża. Przypomniał także, że jeśli ktoś pozna i pokocha Jezusa to nie może Go nie głosić innym.

Mszę polową zakończyła procesja wokół kościoła oraz ucałowanie relikwii nowego patrona. Tego dnia razem z Matką Bożą i bł. Karolem parafianie z Brzezin i goście wpatrywali się w Niebo, gdzie jest nasz dom, do którego każdy z nas powinien powrócić. Abyśmy tylko tego zawsze szczerze pragnęli.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365