Na jarmarku

Marianna Węgrzyn, uczestniczka projektu „Sieć wsparcia partycypacji kobiet na terenach wiejskich”, zaprosiła aktywne kobiety z Brzezin do udziału w Jarmarku Lokalnej Aktywności. Został on zorganizowany 15 czerwca przez Best Western Grand Hotel w Kielcach. W jarmarku uczestniczyły panie z działającego od niedawna w świetlicy Klubu Rękodzieła, które zaprezentowały swoje wyroby: kwiaty z bibuły, hafty i decoupage (Marianna Węgrzyn), ozdoby wykonane na szydełku (Małgorzata Zegadło), domowe nalewki (Zofia Baranowska).

Liczną barwną grupą przybyły na jarmark członkinie zespołu „Brzezinianki” pod kierunkiem Wandy Domagały. Przygotowały one piękne stoisko z regionalnymi potrawami, jak chleb ze smalcem, kiszone ogórki, wiejska kiełbasa, ciasto drożdżowe i śmietanowiec. Ozdobę stoiska stanowiły misternie wykonane z bibuły kwiaty polne autorstwa Janiny Jędrocha. Zespół dał też popis wokalny. Z towarzyszeniem grającego na akordeonie Feliksa Korbana zaprezentował kilka najlepszych piosenek ze swojego repertuaru. Występ był rozpoczęciem drugiej imprezy zorganizowanej tego dnia przez hotel: Grand Party II „Festiwal Przyjęć Udanych”.

Na pewno w to niedzielne popołudnie nasza miejscowość i gmina zostały godnie zaprezentowane przez panie z Brzezin wśród mieszkańców Kielc i gości hotelowych.

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365