Na Urodziny Matki Bożej

8 września 2015 roku o godz. 5.30 sprzed brzezińskiej świątyni wyruszyła II Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach. Okazją do wędrówki była Uroczysta suma odpustowa z okazji Święta Matki Bożej Siewnej (Narodzenie NMP).

Po błogosławieństwie ks. Proboszcza Józefa Knapa 66 pątników wyruszyło na szlak. Przewodniczył im ks. Waldemar Wrzesień. W drodze pielgrzymi modlili się Godzinkami, Różańcem, Koronką do Bożego Miłosierdzia, śpiewali pieśni oraz rozmawiali. Nie zabrakło także czasu na odpoczynek i poczęstunek. Postoje zostały zorganizowane przy kościołach w Dębskiej Woli i Obicach. Strudzeni pątnicy mogli napić się ciepłej herbaty i posilić smacznymi drożdżówkami, które przywiózł ks. proboszcz. Tegoroczna dłuższa trasa upłynęła przy ładnych krajobrazach morawickiej ziemi. Pielgrzymi dotarli do Piotrkowic ok. 11.00. Mieli trochę czasu na modlitwę w Domku Loretańskim. Sumie odpustowej przewodniczył ks. bp Jan Piotrowski. Po eucharystii chętni posilili się bigosem i ok. 14.00 wrócili autokarem do domów.

Podczas pielgrzymki każdy uczestnik otrzymał białą chustę. Uszyła je Stanisława Machulska przy pomocy Anny Machulskiej i Marii Zegadło. W drodze pomocne były specjalne śpiewniczki przygotowane przez Pismo Parafialne SANCTUS. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie pielgrzymki oraz tym, którzy wyruszyli na pielgrzymi szlak.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365