Najstarsza mieszkanka Brzezin

"Cechą cywilizacji prawdziwie ludzkiej jest szacunek i miłość do ludzi starszych, dzięki czemu mogą oni czuć się żywą częścią społeczeństwa." Jan Paweł II

27 lipca 1908 roku urodziła się Aniela Misior. "Całe życie pracowała na gospodarstwie. Uwielbiała prace na polu, które zdecydowanie wolała od domowych. Wiele przeżyła i jest osobą niezwykle zahartowaną. (...) Nigdy nie miała nałogów. Zawsze była życzliwa i pomocna. To niezwykle cicha i spokojna osoba o wielkiej pokorze. Uwielbiała siadać w sadzie i modlić się tam. I przede wszystkim, mimo trudnych przeżyć, zachowała pogodę ducha."

W tym roku Pani Aniela obchodziła swoje 102 urodziny. Z życzeniami odwiedził ją Wójt Gminy Morawica Marian Buras oraz Przewodniczący Rady Gminy Janusz Wojtyś.

2 lata temu otrzymany kosz 100 róż Pani Aniela przekazała do kościoła i stanowił element wystroju podczas Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii. W ten sposób Jubilatka podziękowała Bogu za dar długiego życia.

"Zapytana o receptę na długowieczność Aniela Misior odpowiedziała uśmiechając się, że najważniejsza jest pogoda ducha i dobroć"

Życzymy szanownej Seniorce naszej miejscowości zdrowia, łask Bożych i kolejnych długich lat życia.

cyt. fr. z "Wiadomości Morawickich" nr 9/2008 s. 6

 

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365