Niech żyje nam 200 lat!

Pani Aniela Kubicka urodziła się 14 lutego 1910 roku w Brzezinach w rodzinie sołtysa Stanisława Zegadło i Katarzyny z Brzozów. Wyszła za mąż, gdy miała lat 18. Oboje z mężem pochodzili z jednej wsi. Ona była krawcową, on kowalem. Po ślubie zamieszkali w kuźni w Brzezinach. W czasie II wojny świtowej wyprowadzili się do Nidy, by po jej zakończeniu znów wrócić do Brzezin i zamieszkać w dworze, który należał do płk Żarnowskiego. Mieli ośmiu synów i sześć córek. Jeden syn zmarł w wieku sześć miesięcy na zapalenie opon mózgowych. Pozostałe dzieci chowały się dobrze. Pani Aniela oprócz 14 dzieci doczekała się 50 wnuków, 96 prawnuków oraz 18 praprawnuków.

15 lutego z okazji  jubileuszu 100 lat życia do Pani Anieli przybyli goście z życzeniami i gratulacjami osiągnięcia tego pięknego wieku. Oprócz członków rodziny byli także wicewojewoda świętokrzyski Piotr Żołądek, wójt Gminy Morawica Marian Buras, przewodniczący Rady Gminy Janusz Wojtyś, radny Damian Zegadło, przedstawicielka KRUS oraz dziennikarze z mediów regionalnych. Wszyscy odśpiewali Jubilatce 200 lat oraz wznieśli toast lamką szampana.

Obecnie Pani Aniela ma amputowaną jedną nogę i mieszka ze swoją wnuczką Katarzyną oraz jej rodziną w dworze. Życie naszej brzezińskiej stulatki chyba najlepiej charakteryzują: wiara, rodzina i praca. Te trzy wartości były dla niej najważniejsze przez cały ten wiek, który dane jej było przeżyć.

Z całą społecznością Brzezin życzymy Pani Anieli Kubickiej wielu lat w zdrowiu i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień życia.

Krótki reportaż na temat urodzin Pani Anieli pojawił się także w Informacjach

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365