Niedziela Palmowa

Przyprowadzili oślicę i źrebię i położyli na nie swe płaszcze, a On usiadł na nich. A ogromny tłum słał swe płaszcze na drodze, inni obcinali gałązki z drzew i ścielili na drodze. A tłumy, które Go poprzedzały i które szły za Nim, wołały głośno: „Hosanna Synowi Dawida. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Hosanna na wysokościach”. (Mk 11, 7-9)

Na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy w Kościele Katolickim obchodzona jest Niedziela Palmowa. Tego dnia w brzezińskiej parafii organizowany jest Konkurs Palm Wielkanocnych. W tym roku odbyła się jego piąta edycja organizowana przez Pismo Parafialne SANCTUS.

1 kwietnia 2012 roku przed mszą świętą o godz. 10.00 została odczytana ewangelia opisująca powitanie Jezusa wjeżdżającego do Jerozolimy, a następnie ksiądz wikariusz Dariusz Miler poświęcił palmy licznie przybyłych wiernych. Po zakończonej eucharystii rozpoczął się konkurs poprowadzony przez Damiana Zegadło. W jury znaleźli się Lidia Korban (artystka ludowa), Ewa Giemza (florystka) i Krzysztof Kubicki (redaktor naczelny SANCTUS). Do konkursu zgłosiło się dużo osób z pięknie wykonanymi palmami. Wybór laureatów nie był łatwy, ale po długich naradach jury zdecydowało się przyznać następujące miejsca:

I miejsce:   Aleksandra Szostak z Nidy
Patrycja Pańtak z Brzezin
II miejsce:  Gabriela Wawrzusiak z Brzezin
III miejsce: Filip Watkowski z Nidy

wyróżnienie za największą palmę: Marta Brzoza z Kowali
Mateusz Łabęcki z Brzezin

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy pozostali uczestnicy - upominki.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu konkursu ks. Dariuszowi Milerowi, Justynie Machulskiej i Katarzynie Gruszczyńskiej.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365