Obdarz nas pokojem!

25 listopada 2011 r. w kościele parafialnym w Piotrkowicach odbyło się spotkanie w duchu Taize. Wszyscy zebrani modlili się w intencji pokoju. Wśród wezwań pojawiły się prośby nie tylko o pokój między narodami, ale także o zgodę w rodzinach, wieczny odpoczynek dla zmarłych, jedność między religiami czy pokój serca każdego człowieka.

Dekorację świątyni oprócz świec, pomarańczowych materiałów i napisów ‘pokój’ w różnych językach stanowiły ikony: Krzyża Chrystusowego, Najświętszej Maryi Panny oraz podróżna ikona św. Mikołaja. Podświetlony został także obraz św. Franciszka, który jest prawdziwym symbolem modlitwy o pokój. To właśnie w Asyżu, jego rodzinnym mieście, papież Jan Paweł II zorganizował 25 lat temu modlitwę wszystkich religii w tej samej intencji.

Kanony, chwila ciszy i adoracja Krzyża wprowadziły zgromadzonych w wyjątkowy klimat. Modlitwa wypełniła nie tylko świątynie, ale serca zgromadzonych tam osób. Inicjatorem tego spotkania była młodzież z naszej parafii, która pomogła także w jego zorganizowaniu. Na modlitwie oprócz parafian Piotrkowic znalazły się osoby z Kielc i Brzezin. Po czuwaniu ojcowie karmelici zaprosili młodzież na mały poczęstunek.

Dziękujemy Parafii Piotrkowice za organizację spotkania, grupie z Kielc za poprowadzenie modlitwy, p. Agacie Kurdek, p. Marianowi Zychowiczowi, p. Bogdanowi Kaczorowi za pomoc w przygotowaniach, a wszystkim przybyłym za wspólną modlitwę. Niech Pan obdarzy nas pokojem!

Młodzież z Parafii Brzeziny

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365