Odpustowo

15 sierpnia przeżywaliśmy w naszej parafii odpust parafialny. Przygotowania do tej uroczystości zaczęły się już kilka tygodni wcześniej pracami porządkowymi wokół kościoła. Cały teren został wykoszony i na ten dzień specjalnie udekorowany. Odświętna dekoracja kwiatowa we wnętrzu świątyni została przygotowana przez p. Ewę Wojcieszyńską. Najważniejszym jednak przygotowaniem było to duchowe.

W uroczystość Wniebowzięcia NMP do naszego kościoła jak co roku przybyły prawdziwe tłumy wiernych. Najbardziej uroczysty charakter miała suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. kanonika mgr Jacka Dąbka, proboszcza parafii w Wolicy-Tokarni. Została ona odprawiona na ołtarzu polowym. Podczas intersującej homilii, główny koncelebrans, dał najlepszą wskazówkę na rozwiązanie problemów współczesności – więcej zaufania Bogu a mniej polegania na samym sobie. Mszę o godz. 12.00 tradycyjnie zakończyła procesja, w której wzięły też udział delegacje z wieńcami z ziół przygotowane przez Koła Gospodyń w Brzezinach, Nidzie i Kowali.

Atrakcją dodatkową tego dnia oprócz zwyczajowych kramów i zabawy w remizie była wystawa dawnej fotografii „Przed wiejską chatą”, którą przygotowało Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola. Projekt zrealizowała p. Paulina Ramiączek, a fotografie zebrał pomysłodawca wystawy Damian Zegadło. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy tej uroczystości!

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365