Odpustowo i dziękczynnie

Dzień 1 listopada 2022 r. w Brzezinach oprócz zadumy ma zawsze bardzo radosny charakter. Uroczystość Wszystkich Świętych jest bowiem dniem odpustu parafialnego.

Dziękczynna Eucharystia odprawiona została o godz. 12.00 w kościele parafialnym. W swojej homilii ks. kan. Józef Knap przypomniał słowa św. Jana Bosko „Albo będziesz świętym, albo nikim”. Mówił o powszechności powołania do świętości i wybierania drogi zbawienia.

Oprawę liturgii przygotowali parafianie. Po sumie odbyła się procesja eucharystyczna wokół kościoła, a później procesja na cmentarz. Przy pierwszej stacji modlono się przy nowym nagrobku 24-letniego ks. Piotra Grabowskiego, neoprezbitera, który zmarł w Brzezinach w 1920 roku.

Uroczyste świętowanie zakończył wieczorny różaniec na cmentarzu parafialnym, w którym tradycyjnie licznie wzięli udział parafianie.

Niech Królowa Wszystkich Świętych wraz ze swym Boskim Synem przyjmie dar wdzięczności w postaci wyrzeczeń, poświęceń, modlitw, nowych szat i koron, i dalej obdarza swoją opieką. Niech Bóg będzie uwielbiony przez swoich Świętych!

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365