Odpustowo

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem odpust parafialny, ściągają do Brzezin tłumy ludzi. W tę piękną uroczystość chrześcijanie oddają cześć Matce Boga, która została po śmierci wzięta do nieba. Homilie w ten dzień w brzezińskim kościele głosił salwatorianin z Bielska-Białej, ks. Jerzy Morański. Przybliżył on tematykę nieba i przypomniał, że najlepszym wzorem w dążeniu do niego jest właśnie Maryja.

W ten uroczysty dzień nie zabrakło tradycyjnych bukietów ziół, które wierni przynieśli do poświęcenia. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały precyzyjnie wykonane wieńce odpustowe w kształcie Maryi z Niepokalanym Sercem (Nida), kapliczki z Najświętsza Panienką (Kowala) i ołtarza z krzyżem, świecą i mszałem (Brzeziny).

Z okazji odpustu schola parafialna przygotowała obok kościoła stoisko, na którym można było zakupić obrazy i obrazki z wizerunkiem Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus z naszego kościoła. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem wśród przybyłych osób. Swoje stoisko miało także Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola ze publikacjami i rękodziełami lokalnymi.

Tego dnia nie zabrakło także w Brzezinach kramarzy i różnych atrakcji dla najmłodszych.

Mario Wniebowzięta módl się za nami!

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365