Odszedł do Pana

Dnia 1 stycznia 2014 roku zmarł w Krakowie pochodzący z Brzezin ks. Edward Malicki, zakonnik ze zgromadzenia oo. pijarów. Miał 83 lata, z czego 61 przeżył w zakonie, a 56 w kapłaństwie. Jego pogrzeb odbył się w Krakowie w sobotę 4 stycznia b.r.

Msza św. pogrzebowa została odprawiona w kościele p.w. Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie-Rakowicach. Przewodniczył biskup pomocniczy i wikariusz generalny arcybiskupa metropolity krakowskiego, ks. Damian Muskus, w koncelebrze z prowincjałem Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów o. Józefem Matrasem i rektorem WSD pijarów o. Tomaszem Jędruchem oraz kilkudziesięcioma innymi kapłanami ze wszystkich placówek pijarskich w Polsce. Zmarłego pożegnali również klerycy, siostry zakonne, wierni z parafii oraz licznie przybyła rodzina. Po Mszy św. ciało kapłana przewieziono na Cmentarz Rakowicki i złożono w grobowcu oo. pijarów przy głównej alei.

Ks. Edward Malicki w czasie swojego posługiwania kapłańskiego był duszpasterzem w wielu placówkach pijarskich w Polsce, wychowawcą młodzieży, Prowincjałem Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów, budowniczym kościołów.

Więcej o ks. Malickim można przeczytać na naszej stronie w zakładce Ludzie stąd

 

 

 

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365