Ogniska już dogasa blask...

Ognisko integracyjne mieszkańców Brzezin i Podwola, które odbyło się 13 września 2014 roku okazało się ogromnym sukcesem. Inicjatorzy akcji, czyli Radny Gminy Morawica Damian Woźniak, oraz sołtys wsi Brzeziny Robert Młynarczyk, stanęli na wysokości zadania zapewniając atrakcje i sąsiedzką atmosferę.

Mieszkańcy z chęcią włączyli się do akcji o czym świadczyły stoły zapełnione poczęstunkiem przygotowanym przez ich samych, które tętniły życiem do późnych godzin wieczornych. Na spotkanie przybyło wiele rodzin z dziećmi, młode pary oraz osoby samotne. W sumie około 80 mieszkańców.

Każdy znalazł coś dla siebie: najmłodsi byli zachwyceni prezentacją nowego wozu strażackiego, młodzież szalała na parkiecie, natomiast starsi mieli doskonałą okazję do rozmów na tematy dotyczące naszej miejscowości. Rady w sprawach bieżących można było zaczerpnąć od samego posła na sejm RP Lucjana Pietrzczyka, który zaszczycił nas swoją obecnością. Wójt gminy, Marian Buras, niestety nie mógł dotrzeć, dlatego też wystosował list do uczestników, w którym podkreślił, jak ważne jest by takie miejsca jak szkoła, świetlica, remiza tętniły życiem. W swoich słowach zawarł także ogromne uznanie dla samej inicjatywy organizatorów.

Inicjatorzy zapewniają, że na laurach nie spoczną i będą powielać swój sukces na kolejnych spotkaniach. W najbliższym czasie, okazją integracji ma być ognisko zimowe połączone z kuligiem.

Piotr Młynarczyk

 

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365