Ognisko papieskie

Tradycją stało się, że w dniu śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II Parafia pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach obchodzi rocznicę śmierci tego wielkiego świętego w wyjątkowy sposób.

W godzinach wieczornych 2 kwietnia 2019 roku przy Świetlicy Wiejskiej w Brzezinach spotkali się parafianie, aby wspólnie przy ognisku uczcić „polskiego pielgrzyma” śpiewając Barkę, a także inne pieśni bliskie Jego sercu.

Po części artystycznej zgromadzeni przeszli pod popiersie św. Jana Pawła II gdzie zuchy i harcerze ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzezinach złożyli kwiaty, oddając cześć swojemu patronowi. Były wzruszające chwile, kilka zdjęć i powrót do Świetlicy Wiejskiej w Brzezinach, gdzie na uczestników czekała projekcja filmu dokumentalnego o świętym papieżu, a także pyszne kremówki, które specjalnie na tę okazję upiekła wolontariuszka Parafialnego Zespołu Caritas.

Na koniec spotkania, pod przewodnictwem ks. Proboszcza Józefa Knapa parafianie pomodlili się litanią do św. Jana Pawła II, a także otrzymali błogosławieństwo relikwiami papieża.

Organizatorem Ogniska Papieskiego był Parafialny Zespół Caritas im. Bł. Bernardyny Jabłońskiej.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365