Pamiętali o swoim świętym patronie

W niedzielę 18 maja w godzinach popołudniowych w Centrum Kultury w Morawicy odbył się wieczór poświęcony pamięci świętego Jana Pawła II. Rozpoczęło się od projekcji filmu dokumentalnego „Całopalenie”. Dalszą część przygotowali uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzezinach.

Najpierw zaprezentowany został program słowno-muzyczny, w którym wzięli udział nie tylko uczniowie, ale także i absolwenci szkoły. Motywem przewodnim były rozterki młodzieńca poszukującego sens życia. Jako wzór i autorytet przedstawiona mu została postać papieża. Program przygotowany został przez nauczycielkę Beatę Łabęcką.

W przerwie odbyło się wręczenie przez wójta Mariana Burasa oraz dyrektora Krzysztofa Kubickiego nagród dla uczniów i rodziców z Brzezin, którzy wspólnie wzięli udział w konkursach plastycznych związanych z postacią patrona szkoły.

Ostatnią część stanowił spektakl „Przed sklepem jubilera” autorstwa Karola Wojtyły. Aktorami była młodzież z Brzezin przygotowana przez polonistkę Renatę Sołtys. Młodzi artyści otrzymali po występie gromkie brawa.

/KP/

Dzień później 19 maja 2014 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzezinach odbył się VI Wojewódzki Konkurs Jan Paweł II Patron Najgodniejszy. Za przygotowanie całości odpowiadała mgr Beata Łabęcka. W konkursie wzięły udział dwadzieścia dwa 3-osobowe zespoły trzecioklasistów.

Rozgrywki rozpoczęły się tradycyjnie modlitwą, po czym dyrektor szkoły Krzysztof Kubicki przywitał gości. Znaleźli się wśród nich m.in. poseł Lucjan Pietrzczyk, ks. proboszcz Józef Knap oraz miejscowi radni.

Arkusze odpowiedzi w 5 konkurencjach sprawdzała komisja w składzie Katarzyna Telka (przewodnicząca), Agata Kurdek, Marianna Węgrzyn, Damian Zegadło, Grażyna Podsiadło oraz ks. Rafał Nowiński. Niektóre pytania były naprawdę trudne, ale uczestnicy w większości poradzili sobie z nimi wyśmienicie. Wśród laureatów znaleźli się

I miejsce – Zespół Szkół Katolickich im. św. Stanisława Kostki w Kielcach

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Czostkowie

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zbludowicach

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody a wszyscy uczestnicy atrakcyjne upominki. Przed rozstrzygnięciem wyników uczniowie ZS w Brzezinach zaprezentowali program artystyczny o Janie Pawle II, który zakończył się piosenką ze słowami „Ojcze Święty błogosław nam. Przez okno w niebie patrzysz na cały świat, choć Cię nie ma już wśród nas.” Nawiązywały one do pięknej dekoracji przygotowanej specjalnie na ten dzień przez plastyka Agatę Kurdek.

Konkurs, któremu przyświecają słowa papieża „Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć” jest żywym pomnikiem Jana Pawła II. Oby organizatorom nie zabrakło sił, chęci i pomysłów w przygotowaniu kolejnych edycji.

Swoim patronatem imprezę objęli:

Arcybiskup Kardynał Stanisław Dziwisz
Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł
Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas
Starosta Kielecki Zdzisław Wrzałka
Wójt Gminy Morawica Marian Buras

Konkurs odbył się dzięki wsparciu następujących sponsorów:

Wójt Marian Buras
Dyrektor ZS w Brzezinach Krzysztof Kubicki
Ksiądz Proboszcz Józef Knap
Firma Klautel z Warszawy
Pismo Parafialne SANCTUS
Rada Rodziców
Kwiaciarnia Ewy Wojcieszyńskiej
Mirosława i Sławomir Woźniak

Relacja na portalu Echo Dnia.

 

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365