Pamiętamy

2 kwietnia 2005 roku popłynęło wiele łez z oczu ludzkich na całym świecie. Do domu Ojca odszedł Ojciec Święty Jan Paweł II. Dziś obchodzimy VI rocznicę jego śmierci. W tym roku w sposób wyjątkowy, ponieważ w oczekiwaniu na beatyfikację, która odbędzie się 1 maja tego roku.

Z okazji rocznicy śmierci Papieża w kościele parafialnym w Brzezinach została odprawiona o godz. 16.00 Msza Święta w Jego intencji. Koncelebrowali ją ks. Jan Pragnący i ks. Rafał Nowiński. Oprawę liturgiczną przygotowała młodzież z Zespołu Szkół w Brzezinach. Nie mogło także zabraknąć pocztu sztandarowego tej szkoły, której patronem jest właśnie Jan Paweł II. Przed mszą obok popiersia papieża przy schodach kościelnych zuchy i harcerze pełnili wartę honorową, którą później kontynuowali w kościele. Parafianie także pamiętali o rocznicy, zapalając znicze i uczestnicząc w Eucharystii.

Z okazji dzisiejszej rocznicy i oczekiwania na beatyfikację młodzież parafialna przygotowała specjalną dekorację w prezbiterium kościoła. Centralne miejsce zajmuje krzyż, a pod nim znajduje się wizerunek papieża, któremu ten Święty Znak towarzyszył przez całe życie. Poniżej umieszczona została stuła należąca kiedyś do Jana Pawła II, spoczywająca na brewiarzu - Liturgia Godzin była bowiem umiłowanym sposobem modlitwy papieża. Przy portrecie jest także zapalona świeca - symbol pamięci, ale także symbol życia wiecznego.

Dzień wcześniej, tj. 1 kwietnia, delegacje organizacji uczniowskich z Brzezin pod kierunkiem p. Beaty Łabęckiej złożyły kwiaty i zapaliły znicze przy popiersiu Patrona na placu szkolnym. Pamięć papieża uczcili słowami: "My, uczniowie Zespołu Szkół im Jana Pawła II, dziękujemy Ci, Ojcze Święty, za Twoje wspaniałe świadectwo życia, za Twoje nauczanie, za Twoją miłość do nas - młodych. Szukałeś nas i dziś przychodzimy do Ciebie. Pragniemy złożyć Ci hołd."

Janie Pawle II wstawiaj się za nami!

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365