Patriotycznie

11 listopada świętujemy Niepodległość Polski. Jest to idealna okazja, by krzewić ducha patriotyzmu. Ta idea przyświecała także Stowarzyszeniu Przyjaciół Brzezin i Podwola, które zorganizowało 11 listopada 2014 roku wieczorne spotkanie dla mieszkańców okolicy. 

Pomimo chłodu wszyscy zebrali się przed Świetlicą Wiejską w Brzezinach. Przybyło ponad 70 osób, które wspólnie chciały pośpiewać pieśni patriotyczne. Przeplatane one były przybliżeniem sylwetek osób z naszego regionu walczących o niepodległość Polski. Narratorem podczas spotkania był drużynowy Piotr Młynarczyk, harcerze natomiast zapalali symboliczne znicze na cześć każdej z wymienionych osób.

Uczestnicy "pieśniobrania patriotycznego" mieli przyczepione biało-czerwone kokardki (przygotowane przez Klub Rękodzieła), które były rozdawane tego dnia w brzezińskim kościele po każdej mszy świętej.

Spotkanie zakończył poczęstunek przygotowany przez członków stowarzyszenia. Radość bycia Polakiem towarzyszyła rozmowom przy pysznej grochówce i swojskich wypiekach.

Podziękowania należą się 44 KDH oraz wszystkim, którzy przybyli na spotkanie. Za rok również wspólnie będziemy świętować Niepodległość naszego kraju.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365