Patron Harcerzy

29 stycznia 2015 r. grupa z parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach wyjechała do miasta, które wszystkim chyba kojarzy się z piernikami – Torunia. Z samego rana do samochodu zapakowali się: ks. Proboszcz Józef Knap, animator przedsięwzięcia Damian Zegadło, harcerka z 75KDH z Bilczy Julia Giemza, zastępowa z 44KDH z Brzezin Ola Sołtys i drużynowa PGZ z Brzezin Magda Gawior.

Ale zaraz… Jakie przedsięwzięcie? Droga do Torunia prowadziła prosto do skromnego ołtarza i harcerskiego krzyża, w którego sercu znajdują się relikwie bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Warto wiedzieć, że był on nie tylko księdzem i męczennikiem obozu w Dachau, ale również harcerzem. To dlatego właśnie po jego relikwie udała się umundurowana reprezentacja. Zostały one wypożyczone parafii Brzeziny na miesiąc.

Po odebraniu relikwii cała grupa udała się na pyszny obiad, a następnie na zwiedzanie Torunia i oczywiście tradycyjne pierniki. Prócz pomnika Kopernika w Toruniu można zobaczyć np. ogromną szafę, ruiny zamku krzyżackiego, siedzibę Radia Maryja, a także mnóstwo smoków.

Z naszym błogosławionym lepiej poznać się będzie można podczas czuwania z nim z okazji Peregrynacji Symboli ŚDM 13 lutego 2015 r. w Kościele w Brzezinach.

Serdecznie zapraszamy i czekamy na Was!

Z harcerskim pozdrowieniem:

Czuwaj!

Magdalena Gawior

 

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365