Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Zapraszamy na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej z Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach w dniach 24.02.-02.03.2024 r.

Zapisanych jest już 25 osób, a potrzeba 45. Termin zapisów do 31 października 2023 r.

 

PROGRAM PIELGRZYMKI

Dzień I (24.02):

Wyjazd z parkingu przy kościele w Brzezinach. Spotkanie na Lotnisku Chopina w Warszawie o godz. 12.00. Formalności lotniskowe. Wylot PLL LOT o godz. 14.10. Po wylądowaniu w Tel Avivie – zwiedzanie najstarszej części miasta – Jaffo. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja

Dzień II (25.02):

TEL AVIV – BETLEJEM - JEROZOLIMA        

Śniadanie. Następnie przejazd do Betlejem. Zwiedzanie Betlejem - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa - Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu).  Uroczysta kolacja w stylu beduińskim z występem folklorystycznym i nocleg w Betlejem. Następnie przejazd do hotelu w Betlejem na wypoczynek, obiadokolację i nocleg.

Dzień III (26.02):

JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON

Śniadanie. Wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień IV (27.02):

POLE PASTERZY – EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie. Przejazd na  Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Wyjazd na wycieczkę „Jerozolima nocą”: w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

Dzień V (28.02):

WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD - BETANIA

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) - krótki postój pod Qarantal - Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora.Wjazd kolejką linową na G. Kuszenia do Klasztoru Kuszenia. Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 430 m ppm) a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień VI (29.02):

BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM - KANA

Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Degustacja ryby św. Piotra. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień VII (01.03):

NAZARET – G. TABOR - HAJFA – CEZAREA

Śniadanie. Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa oraz Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg w Betlejem.

Dzień VIII (02.03):

ODLOT

Wczesne śniadanie (kawa, herbata i ciastka). Transfer na lotnisko Ben Gurion. Wylot do Polski PLL LOT. Lądowanie o godz. 8.25. Formalności lotniskowe. Powrót do Brzezin. Zakończenie pielgrzymki.

Cena od osoby:  4090  zł + 260 USD

Cena obejmuje:

 • Przelot Polskimi Liniami LOT na trasie Warszawa - Tel Aviv - Warszawa
 • Transport klimatyzowanym autokarem na terenie Ziemi Świętej
 • Polskojęzyczny przewodnik
 • 7 noclegów w hotelach klasy 3* ze śniadaniem i obiadokolacją ( pokoje 2-3 osobowe z łazienką.
 • System tourguide dla każdego uczestnika
 • Codzienne msze święte
 • Ubezpieczenie KL i NNW na kwote 40 000 Euro
 • Obowiązkowa składka na TFG i TFP
 • Wszystkie wstępy płatne do obiektów podanych w programie
 • Taksówki na Górę Tabor
 • Wieczór beduiński
 • Jerozolima Nocą
 • Ryba Świętego Piotra
 • Wjazd na Górę Kuszenia
 • Prom po Jeziorze Galilejskim

Cena nie obejmuje:

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego – 220 USD/os
 • Napoje do posiłków inne niż woda
 • Prywatne wydatki
 • Ewentualne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (na zapytanie)

Ważne informacje:

 • Prosimy o zabranie ważnego dowodu tożsamości: PASZPORT – ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.
 • Zastrzegamy sobie zmianę kolejności zwiedzanych obiektów
 • Cena skalkulowana jest dla grupy 45 osób przy max. kursie za 1 USD równym 4.45 zł oraz wg cen świadczeń obowiązujących na dzień 18.07.2023. Zmiana któregokolwiek z powyższych czynników będzie skutkować zmianą ceny.
 • Aktualne warunki odnośnie wjazdu na terytorium poszczególnych krajów znaleźć można na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych
 • Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 (poz. 2372, 2379.)

Zapisy i informacje: ks. Mariusz Kałka; tel. 793770020, mail: mariusz.kalka@gmail.com

ZAPISY do 31 października 2023r. (ilość miejsc ograniczona)

 

ORGANIZATOR: BIURO TURYSTYCZNE KAISER TOUR

Michał Oberc, 38-200 Jasło  ul. Chopina 22/5, Tel. +48 695 755 466,  E-mail: b.t.kaisertour@gmail.com

www.kaisertour.pl NIP: 685 214 19 06

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365