Pismo Parafialne SANCTUS

„Żyjemy dzisiaj w ‘szumie informacyjnym’. Wiadomości z odległych zakątków świata przekazywane są bardzo szybko. Bywa i tak, że znamy wydarzenia w różnych zakątkach świata, a nie wiemy co dzieje się w naszej okolicy, w naszej parafii. Naszą odpowiedzią na taki stan rzeczy niech będzie to cotygodniowe pismo. W kilku rubrykach będzie można przeczytać różne informacje dotyczące nas samych, bo Kościół to przecież my.” Takimi słowami 30 listopada 2008 roku w Brzezinach rozpoczęło swą działalność Pismo Parafialne SANCTUS. Jego inicjatorami byli ks. Rafał Nowiński, Edward Zawadzki i Damian Zegadło.

Pismo nieprzerwanie wydawane jest co tydzień i rozprowadzane w każdą niedzielę w liczbie około 280 egzemplarzy. Z zebranych funduszy Redakcja sfinansowała wiele inicjatyw, nie tylko parafialnych.

Obecny skład redakcyjny:
Krzysztof Kubicki, Mikołaj Wojcieszyński, Miłosz Giemza, Daniel Grudzień, Kamil Pawlusek i Damian Zegadło. Nie sposób zapomnieć o wszystkich ministrantach, którzy każdej niedzieli rozprowadzają pismo wśród Czytelników.

NUMERY ARCHIWALNE - KLIKNIJ

 

 

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365