Po raz piąty ze świętymi...

W wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w brzezińskim kościele odbyło się już po raz piąty czuwanie Świętych Obcowanie. Oprócz 56 świętych i błogosławionych, zaangażowanej młodzieży do świątyni licznie przybyli także wierni.

Spotkanie zaczęło się od rozstrzygnięcia Konkursu Plastycznego im. św. Brata Alberta Chmielowskiego pn. Świętych Malowanie. Wzięło w nim udział ponad 50 dzieci w wieku do 12 lat. Prace ze świętymi i błogosławionymi były niesamowite. Efekty talentu młodych artystów można podziwiać w ramach wystawy w kościele. Każdy uczestnik został nagrodzony. Wyróżniono prace Wojciecha Taracha (4-6 lat), Agaty Nartowskiej (7-9 lat), Miłosza Giemzy (10-12 lat). Sponsorem nagród był ks. Józef Knap, Redakcja Pisma Parafialnego SANCTUS oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola. W kościele odbyła się również wystawa prac pokonkursowych uczniów gimnazjum, którzy malowali figury świętych z naszego kościoła.

W końcu rozpoczęło się także czuwanie. Wśród niebiańskiej dekoracji zebrani wysłuchali Liturgii Słowa i krótkiej homilii z wypowiedziami różnych świętych. Podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu odbyła się modlitwa przebaczenia. Kulminacyjnym momentem było wprowadzenie świętych i błogosławionych. Za ich wstawiennictwem wszyscy modlili się o konkretne łaski. Nie zabrakło także efektów specjalnych działających na wyobraźnię. Młodzi modlili się także w intencji Światowych Dni Młodzieży.

Ostatnia część czuwania rozpoczęła się procesją wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych. Po błogosławieństwie nastąpił czas na ucałowanie relikwii i "Coś słodkiego od świętego". Wszyscy zaangażowani zostali także zaproszeni na ciasto i herbatę do Świetlicy przy fontannie.

Spotkanie zorganizowało Duszpasterstwo Młodzieży GÓRA. Oprawę muzyczną prowadziła Schola Angelo z Piotrkowic, a relikwie wprowadzała młodzież z Gimnazjum w Brzezinach. W przygotowania czuwania zaangażowane było również wiele innych osób, którym należą się serdeczne podziękowania.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365