Poczytaj mi mamo, tato...

Dnia 21 lutego 2011 roku w naszym przedszkolu rozpoczęła się akcja „Czytające przedszkola” w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Tradycyjnie akcję rozpoczęliśmy utworem Jana Brzechwy „Lokomotywa”. Przedszkolaki z grupy starszej wybrały się do biblioteki szkolnej. Czekała tam na nie niespodzianka – pasowanie na czytelnika. W każdą środę odwiedzały bibliotekę, gdzie pani bibliotekarka pięknie czytała im wybrane propozycje z literatury dziecięcej. Maluchom codziennie przez cały miesiąc czytały ich własne… MAMY!

Aby propagować twórczość Hansa Christiana Andersena, ogłoszono wśród rodziców i ich pociech konkurs plastyczny na ilustrację dowolnie wybranej baśni. Wpłynęło bardzo wiele pięknych prac, a spośród nich wybrano laureatów i wyróżnionych. Czołowe miejsca zajęli:

I – Nikola Kiczor
II – Julia Krzyszkowska
III – Jakub Kierczyński

Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola ufundowało wspaniałe nagrody książkowe, które zostały wręczone na uroczystym podsumowaniu akcji 15 kwietnia 2011 r. Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Na koniec warto przypomnieć jak ogromne znaczenie dla rozwoju emocjonalnego dziecka ma codzienne czytanie. To taki prosty sposób, by dzieci lepiej i szybciej się rozwijały. Czytajmy dziecku 20 minut codziennie.

Koordynator Punktu Przedszkolnego

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365