Polscy błogosławieni módlcie się za nami!

Dnia 27 stycznia 2018 roku delegacja Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach, w składzie: Ks. Kanonik Józef Knap, Bogdan Kaczor, Helena Lużyńska, Jadwiga Szałas oraz Damian Zegadło, udała się w pielgrzymce po relikwie błogosławionych do Krakowa.

Pierwszym punktem była Kuria Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Tam nasi parafianie odebrali od ojców franciszkanów relikwie błogosławionych męczenników Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego. Mieli także okazję obejrzeć małą wystawę misyjną. Relikwie do parafii ma wprowadzić 8 kwietnia br. Jan Hruszowiec.

Następnym miejscem był Dom Zgromadzenia Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo. Delegacja parafii spotkała się z Przełożoną Prowincji s. M. Aliną Płoszczycą. Przekazała ona na ręce ks. proboszcza relikwie Matki Założycielki, bł. Angeli Truszkowskiej. Wdzięczni parafianie złożyli na grobie swojej nowej patronki kwiaty i powierzyli jej modlitwie swoje intencje. Udali się także do Muzeum bł. Angeli. Oprowadziła po nim i życie błogosławionej przybliżyła felicjanka s. Marta. Brzezinianie wyszli z niego z kalendarzami, obrazkami i książkami na temat patronki.

Podczas pobytu w Krakowie był także czas na wspólną kawę i życzenia urodzinowe dla rodaczki z Brzezin, siostry Bonawentury.

Wyjeżdżając z Krakowa delegacja z Brzezin udała się na modlitwę w kaplicy Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana. Tam przy grobie sł. Bożej Zofii Pauli Tajber odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Ostatnim miejscem nawiedzonym w Krakowie była Kuria Krakowskiej Prowincji Zakonu Karmelitów Bosych. Tam o. Piotr Karauda przekazał dla Parafii Brzeziny relikwie męczennika o. Alfonsa Marii Mazurka.

W drodze powrotnej do domu delegacja z Brzezin zatrzymała się jeszcze w parafii Gołaczewy, rodzinnej parafii ks. proboszcza Józefa Knapa.

Błogosławieni Michale i Zbigniewie, Błogosławiona Angelo, Błogosławiony Alfonsie Mario - módlcie się za nami!

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365