Pomoc dla potrzebujących

„Podziel się posiłkiem” pod takim hasłem w dniach 4-5 października odbyła się w całej Polsce kolejna zbiórka żywności organizowana przez Banki Żywności we współpracy z wieloma instytucjami charytatywnymi.

Pierwszy raz taka zbiórka odbyła się także w Brzezinach w sklepie „Delikatesy Centrum”. Akcję zorganizował Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzezinach wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Morawicy. Ulotki, plakaty, identyfikatory oraz koszulki dla wolonatriuszy zostały dostarczone przez Kielecki Bank Żywności.

W dwudniowej zbiórce w naszej miejscowości wzięły udział uczennice Gimnazjum oraz Szkoły Podstawowej w Brzezinach: Aleksandra Krzyszkowska, Magdalena Więcek, Ewa Wieczorek, Julia Jurasz, Aleksandra Woźniak, Oliwia Mazur, Aleksandra Szostak, Patrycja Pańtak, Gabriela Frankowicz, Beata Rutkiewicz, Karolina Podsiadło, Katarzyna Wawrzusiak, Aleksandra Sołtys, Ilona Sołtys, Aleksandra Kuc i Magdalena Gawior.

Jak podaje Aleksandra Głodek, nauczycielka odpowiedzialna za Zbiórkę Żywności: „Nieoceniona pomoc przyszła ze strony rodziców i nauczycieli, którzy również zechcieli wziąć udział w akcji. Zbierały z nami panie: Jolanta Krąż, Joanna Durdyń-Ozga, Katarzyna Gruszczyńska, Joanna Strójwąs, Grażyna Podsiadło, Ewa Stokłosińska i Agnieszka Staszewska. Jako uczestnicy akcji jesteśmy zaskoczeni pozytywną reakcją mieszkańców Brzezin i okolic na tego typu przedsięwzięcia. Z radością musimy stwierdzić, że rzadko kto przechodził koło nas obojętnie. Wydaje nam się, iż ofiarność ludzi była tak wielka, ponieważ obdarowani nie byli osobami anonimowymi - każda osoba przekazująca żywność, miała świadomość, że trafi ona do dziecka z Gminy Morawica.”

Podczas akcji w Brzezinach udało się zebrać w sumie 380 kg żywności (144 kg w piątek i 236 kg w sobotę). Gratulujemy i dziękujemy wszystkim wolonatariuszom zaangażowanym w to dobre dzieło.

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365