Prace w centrum Brzezin

Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola postanowili uporządkować teren za organistówką, który jest częścią placu rekreacyjno-sportowego w Brzezinach. Powodem prac był zbliżający się Brzeziński Piknik Artystyczny, który miał się odbyć w tym miejscu.

W ciągu czterech dni wolontariusze rozebrali jedną kamienną ścianę stodoły, wykarczowali krzaki, wyrównali teren i wykosili trawę. Pojawiły się także inne mniejsze zadania, które wychodziły w międzyczasie.

Podczas prac został odkryty kamień kilometrowy. Jest to słup kamienny, który był dawniej ustawiany przy gościńcach i torach kolejowych (większe co 1000 m., mniejsze co 100 m.). Była na nim wypisana długość drogi, liczona od pewnego punktu wyjściowego. W planach stowarzyszenia jest oczyszczenie tego kamienia i wyeksponowanie go na placu w centrum Brzezin. Prawdopodobnie jest to ostatni taki kamień w naszej miejscowości.

Członkowie stowarzyszenia dziękują za pomoc pracownikom baru "Makumba" oraz mieszkańcom Brzezin, którzy pomogli przy pracach porządkowych. Miejmy nadzieję, że każdy będzie potrafił uszanować wspólne dobro i zakończą się dewastacje i zaśmiecanie tego terenu.

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365