Przy Krzyżu

13 lutego 2015 roku był wyjątkowym dniem. Do parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach przybyły Symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż Roku Świętego i Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Zgromadzili się wokół nich nie tylko liczni parafianie, ale i zaproszeni na tą uroczystość harcerze z terenu diecezji.

Świętowanie rozpoczęło się od spotkania w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzezinach, podczas którego została przybliżona idea ŚDM oraz życiorys patrona harcerzy. Na koniec odbył się także występ artystyczny uczniów brzezińskiej szkoły.

O godz. 13.00 odprawiona została uroczysta msza święta w brzezińskim kościele, której przewodniczył ks. Sebastian Nocoń. Homilię wygłosił ks. dr Stefan Radziszewski. Po zakończeniu mszy odbyło się ucałowanie relikwii bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego (specjalnie przywiezione z Torunia na to spotkanie) i adoracja symboli ŚDM, którą poprowadziła Schola Parafialna im. Św. Stanisława Kostki. W przerwie harcerze udali się na ciepły poczęstunek do szkoły.

Po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia z kościoła wyruszyła procesja z Krzyżem na Kalwarię Świętokrzyską w Morawicy. Po drodze pielgrzymi zatrzymali się nad domem chorego chłopca i nawiedziła go Ikona Matki Bożej. Ok. godz. 17.00 pątnicy przekazali Symbole ŚDM parafii w Morawicy.

Serdeczne podziękowania należą się ZS im. Jana Pawła II w Brzezinach, na ręce p. Dyrektora Krzysztofa Kubickiego, harcerzom z Brzezin, Bilczy, Włoszczowy i Buska Zdroju, OSP z Kowali, Brzezin i Nidy, Policji, Straży Gminnej, Scholi Parafialnej, Służbie liturgicznej, p. Ewie Wojcieszyńskiej, p. Agacie Kurdek i wszystkim przybyłym. Bóg zapłać!

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365