Radość odpustowa ze świętymi

Parafia pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach w dniach 30 października - 1 listopada 2016 roku przeżywała uroczystości odpustowe.

W niedzielę na zakończenie Tygodnia Misyjnego do Brzezin przybyli Misjonarze Matki Bożej Pocieszenia o. Ashenafi Yonas Abebe Shamalo Gytyko Dylbato Dagome z Etiopii i o. Natanael Kagwima z Kenii. Podczas Mszy św. głosili kazania, przybliżając wiernym radość przeżywania wiary w krajach afrykańskich. Nie zabrakło także nauki śpiewów. Tego dnia parafianie z Brzezin mieli także szansę wesprzeć finansowo misje.

W poniedziałek szósty raz odbyło się czuwanie modlitewne „Świętych Obcowanie”. Rozpoczęło się od rozstrzygnięcia drugiej edycji Konkursu Plastycznego im. św. Brata Alberta „Świętych Malowanie”. Tym razem zadaniem dzieci było wykonanie na jednej stronie komiksu przybliżającego postać patrona, którego relikwie znajdują się w kościele brzezińskim. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki. Tegoroczne czuwanie wypełniło kościół nie tylko świętymi i błogosławionymi, których przybyło aż 60, ale także wiernymi. Homilię podczas spotkania wygłosił. ks. Andrzej Wojarski, wikariusz z Morawicy. Tym razem całe spotkanie nawiązywało do uczty niebiańskiej, na którą wszyscy jesteśmy zaproszeni. Modlitwa zakończyła się procesją wokół kościoła, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem oraz ucałowaniem relikwii. Każdy przybyły tradycyjnie otrzymał także „coś słodkiego od świętego”.

Uroczystość Wszystkich Świętych była dniem Odpustu Parafialnego. Proboszcz parafii ks. kan. Józef Knap odprawił Sumę przy ołtarzu polowym w intencji zmarłych parafian i ks. Augusta Żołątkowskiego, który 150 lat temu założył cmentarz w Brzezinach. Wieczorną modlitwę różańcową na brzezińskim cmentarzu poprowadził ks. Waldemar Wrzesień, miejscowy wikariusz.

Niech ten czas przypomina nam, że wspólnie tworzymy Kościół chwalebny (zbawionych w niebie), pokutujący (dusze w czyśćcu) oraz pielgrzymujący (wiernych na ziemi).

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365