Ratownicza Akcja Szkoleniowa

W ostatni weekend kwietnia w szkole w Brzezinach aż roiło się od zużytych bandaży, gaz jałowych i rękawiczek. Wszystko to przez harcerzy z Hufca ZHP Kielce-Miasto, którzy przyjechali na Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy i Starszoharcerskie Warsztaty Pierwszej Pomocy. Blisko 30 uczestników z Kielc i okolic uczyło się jak prawidłowo wykonywać resuscytacje krążeniowo-oddechową, unieruchamiać ciało obce w ranie, postępowania w przypadku zatrucia, zawału, wstrząsu... Wszystko odbywało się pod okiem instruktorów Harcerskiej Szkoły Ratownictwa, którzy przybyli z całej Polski.

Obie formy szkolenia mają na celu gruntowne przygotowanie do pełnienia ratowniczej służby z zakresu pomocy przedmedycznej, dlatego forma organizacji jest bardzo wymagająca.

Harcerze starsi swoją przygodę zwieńczyli dyplomami ukończenia warsztatów, natomiast na Wędrowników czeka jeszcze druga część kursu weryfikująca umiejętności w praktyce podczas symulacji i poprawność wykonania RKO.

Po pomyślnym zdaniu egzaminu otwierają się przed nimi wrota ratowniczej przyszłości, bowiem nagrodą dlań będzie Brązowa Odznaka Ratownika Medycznego ZHP.

Piotr Młynarczyk

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365