Rekord herbatkowy

We wtorek 15 marca 2016 roku na "Herbatę z aureolą" zaprosił młodych bł. Honorat Koźmiński. Ten wyjątkowy zakonnik miał dar odkrywania powołania i prowadzenia dalej na tej drodze.

Tego dnia w Świetlicy Wiejskiej w Brzezinach zaroiło się od młodych. Z trudem wszyscy się pomieścili, bo przybyło prawie 50 osób. Przy każdym stoliku siedziała także osoba konsekrowana: Siostry Opatrzności Bożej z Kielc oraz księża z naszego dekanatu. Podczas dyskusji poruszano temat powołania ludzkiego. Dekorację stanowiło ziarno, kłosy zbóż i chleb. Symbolizowały one zasiane w każdym z nas powołanie, które w zależności od naszej decyzji i wytrwałości może zrodzić piękny kłos, a nawet przeobrazić się ofiarę dla innych - chleb, z którego inni mogą wziąć kawałek dla siebie.

Na koniec spotkania, tradycyjnie na pytania z dyskusji odpowiedział patron, bł. Honorat. Później modlitwę poprowadził ks. proboszcz Józef Knap, który zachęcił do odśpiewania "Barki". Po błogosławieństwie relikwiami rozmowy były kontynuowane. Wszystkim było tak dobrze i miło, że nie chcieli wychodzić.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365