Relacja z zawodów

3 kwietnia 2011r. odbyły się pierwsze w tym roku zawody z cyklu Cross Country organizowane przez Kielecki Klub Sportowy Wena. Imprezę zorganizowano w podkieleckiej gminie Bieliny na terenie nieczynnych wyrobisk piachu i Lasów Państwowych w Belnie w pobliżu drogi w kierunku Lublina. Cieszyły się one ogromną frekwencją i zadowoleniem ze strony kibiców i zawodników. Ci pierwsi mieli co oglądać, a zawodnicy wykazali się na wymagającej trasie.

Kibice mogli podziwiać zmagania zawodników w 4 starciach, zależnie od klasy i stopnia zaawansowania uczestników. Naturalnie to co interesowało najbardziej mieszkańców Brzezin to występ naszych zawodników z Brzezińskiego Klubu Motocrossowego „Racing”, z którego startowało aż 11 maszyn. Podczas zmagań nie brakowało dramaturgii i bolesnych upadków, ale były także efektowne podjazdy i wyskoki co było ogromną atrakcją dla widzów. Trasa była bardzo dobrze przygotowana jednak nie każdy zawodnik był w stanie sobie poradzić z trudnym gruntem. Wiele zależało od przygotowania technicznego i kondycyjnego. Walka była zacięta i nikt nie odpuszczał do ostatniego zakrętu.

Klub BKM po tych zawodach może się pochwalić dwoma pucharami: 2 miejsce w klasie Senior 1 zajął Damian Woźniak i 3 miejsce w klasie Junior 85 zajął najmłodszy zawodnik klubu Janek Woś. Tuż za podium w klasie Senior 1 znaleźli się Paweł Bieniek-4 i Tomasz Wieczorek-5.Należy także wspomnieć o innych reprezentantach BKM-u, którzy walczyli w zawodach motocrossowych w Konarach także z sukcesami, Kamil Wojcieszyński zajął 3 miejsce, a tuż za nim na 4 miejscu uplasował się Michał Rybus.

Mateusz Łabęcki

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365