Relikwie patrona młodzieży w Brzezinach

Środa w Oktawie Zmartwychwstania Pańskiego, 24 kwietnia 2019 roku w parafii Brzeziny przeżywana była bardzo uroczyście. Podczas popołudniowej Eucharystii Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta wprowadził do kościoła relikwie I stopnia świętego Jana Bosko, prezbitera.

Zostały one umieszczone, w specjalnie wykonanym dla brzezińskiej parafii, posrebrzonym relikwiarzu, który ufundowała pewna rodzina z Brzezin.

Ksiądz Biskup wniósł relikwie do kościoła przy śpiewie scholi parafialnej. W uroczystości wzięło udział wielu wiernych, gdyż odbyła się ona razem z sakramentem bierzmowania. Udzielony został 34 młodym z parafii Brzeziny.

Dzień uroczystego wprowadzenia relikwii św. Jana Bosko nie był przypadkowy. Te włoski kapłan jest bowiem patronem młodzieży. Zebrani modlili się przez jego wstawiennictwo w intencji przyjmujących sakrament bierzmowania.

Święty Jan Bosko to XIX-wieczny kapłan, który uważany jest za jednego z największych pedagogów w dziejach Kościoła. Aby zapewnić stałą pieczę nad młodzieżą, założył dwie rodziny zakonne: Pobożne Towarzystwo św. Franciszka Salezego dla młodzieży męskiej - salezjanów oraz zgromadzenie Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych dla dziewcząt. Jan Bosko posiadał rzadki nawet wśród świętych dar bilokacji. Najwięcej rozgłosu przyniosły mu jednak dar czytania w sumieniach ludzkich, którym posługiwał się niemal na co dzień.

Niech orędownictwo Świętego Jana Bosko wspiera szczególnie młodzież parafii.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365