Rodzinny Piknik Sportowy za nami

W niedzielne popołudnie 23 lipca miało miejsce w Brzezinach ciekawe wydarzenie sportowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola, które zgromadziło wielu mieszkańców naszej miejscowości i całej gminy oraz różnych stron Polski.

O godz. 17.00 wystartował 8. Bieg o Laur Brzezin, w którym wzięło udział 111 zawodników. Biegacze przybyli m.in. z Bytomia, Katowic, Krakowa, Buska, Kielc, Końskich, Starachowic, Opoczna, Radomia. Trasa Biegu, o długości 7,5 km, przebiegała głównie polnymi drogami, często pod górkę, i w ocenie zawodników była trudna i wymagająca dobrej formy. Jako pierwszy, po 22 min. 36 sek., pojawił się na mecie Andrzej Starżyński z Klementowic, który tym samym poprawił swój zwycięski rekord z roku ubiegłego o 11 sekund. Drugi czas w klasyfikacji ogólnej uzyskał Damian Noga z Kłody (22 min. 50 sek.), a trzeci był Dawid Kubiec ze Starachowic (23 min. 42 sek.) Najlepsi z terenu Miasta i Gminy Morawica okazali się: Łukasz Zawadzki z Obic, Robert Prokopiuk z Piasecznej Górki i Tomasz Domagała z Bilczy (9, 17 i 20 miejsce). W Kategorii juniorów na pierwszych miejscach uplasowali się: Michał Chrzęszczyk z Łącznej (8), Łukasz Łakomiec z Jegrznej (28) oraz Dominik Słowiński z Brzezin (70). Najszybszymi kobietami okazały się: Łucja Wiktorowicz z Opoczna (18), Anna Żółtak z Buska Zdroju (27) i Wioletta Kierczyńska z Brzezin (35). Najszybszym zawodnikiem z Brzezin był Mateusz Kozak (22). Zwycięzca Biegu w kategorii „open” otrzymał pamiątkowy LAUR namalowany na desce brzozowej przez miejscową artystkę Agatę Kurdek. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a najlepsi w każdej kategorii nagrody rzeczowe. Drobne upominki otrzymali też najmłodsi zawodnicy – 11-letni Antoni Jamioł i Sebastian Zapała, oraz najstarszy – Jan Groński 71 lat. Wszystkie nagrody pochodziły z Funduszu Sołeckiego miejscowości Brzeziny, a patronat honorowy nad zawodami objął Burmistrz Miasta i Gminy Morawica, który osobiście wystartował Bieg. Wsparcia finansowego udzielił również oddział Totalizatora Sportowego w Kielcach, którego dyrektor, pan Tomasz Zbróg, zaszczycił swoją obecnością imprezę.

Biegowi o Laur Brzezin towarzyszyły inne konkursy, m.in. V Turniej Sołtysów o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Morawica. Po czterech konkurencjach, wśród których były: rzut beretem na odległość, test wiedzy ogólnej, celowanie do tarczy oraz bieg dookoła boiska, wyłoniono zwycięzcę, którym już drugi raz okazał się sołtys Bilczy Tadeusz Kuc. Kolejne miejsca zajęli sołtysi: Alicja Jamorska Kurek z Piasecznej Górki i Agnieszka Orlińska z Łabędziowa. Czwarte miejsce ex aequo przypadło Annie Buras z Brudzowa i Ryszardowi Znojowi z Brzezin. Zwycięzca otrzymał z rąk burmistrza puchar, a wszyscy uczestnicy ufundowane przez niego nagrody rzeczowe.

W ramach imprezy odbył się również Bieg Przedszkolaka w dwóch grupach wiekowych: 3-4 lata oraz 5-6 lat. Mali zawodnicy mieli pokonać dystans wyznaczony na połowie boiska. W pierwszej grupie najlepsi byli: Gabrysia Ramiączek, Miłosz Jamioł i Bartosz Gołuzd. Zwycięzcy grupy starszej to: Ewa Łakomiec, Ignaś Jamioł i Wojtuś Komorowski. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy również nagrody w postaci klocków, puzzli i gier edukacyjnych.

W programie imprezy znalazły się również konkursy sportowe z nagrodami dla dzieci oraz rodzin.

Na pikniku nie zabrakło smakołyków w postaci ciast upieczonych przez panie ze Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola, kawy, herbaty, chleba ze smalcem i ogórkiem, a na zawodników po ukończeniu biegu czekała pyszna zalewajka. Było również zorganizowane stoisko z rękodziełem, książkami i starociami z minionej epoki.

Mimo niespodzianek pogodowych imprezę można zaliczyć do udanych, a to dzięki zaangażowaniu dużej grupy członków Stowarzyszenia, która włączyła się w jej przygotowanie, organizację i sprzątanie po zakończeniu.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365