Śladami Świętych

W wielkopostną sobotę 27 lutego 2016 roku parafianie z Brzezin udali się na Pielgrzymkę "Śladami Świętych" w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Po dotarciu na miejsce grupa z Brzezin przekroczyła Bramę Miłosierdzia i spotkała się z siostrą zakonną, która przybliżyła życiorys świętej siostry Faustyny. Następnie o godz. 11.00 w kaplicy zakonnej została odprawiona uroczysta Eucharystia podczas, której nasza parafia otrzymała relikwie pierwszego stopnia Szafarki Jezusa Miłosiernego. W imieniu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia dokonała tego s. Ignacja Bazan. Zachęciła także do modlitw przez wstawiennictwo św. Faustyny, która słynie z wypraszania wielu łask.

Następnym nawiedzonym miejscem było Sanktuarium Świętego Jana Pawła II. Brzeziniacy zostali oprowadzeni po kaplicach dolnych i kościele górnym. Po chwili odpoczynku udali się dalej.

W bazylice ojców franciszkanów spotkali się z o. Stanisławem Sikorą, który opowiedział o niezwykłym życiu zwykłej krakowskiej kobiety - bł. Anieli Salawy. Po modlitwie przy jej grobie grupa udała się do relikwii św. Jacka Odrowąża, gdzie odmówili litanie do tego polskiego dominikanina.

Zwiedzanie zakończyło się spacerem po rynku krakowskim.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365