Solo Dios basta!

W roku 2015 w Kościele świętuje się 500-lecie urodzin świętej Teresy od Jezusa. Ta karmelitańska święta pochodząca z Avila jest Doktorem Kościoła. Jej życie pełne modlitwy i duchowych uniesień było świadectwem prawdziwej miłości do Boga.

W niedzielę 11 października 2015 roku relikwie św. Teresy od Jezusa zostały wprowadzone przez karmelitę o. Szczepana Praśkiewicza do Kościoła pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach. Relikwiarz z podobizną świętej został ufundowany przez rodzinę z Brzezin. Oprawę muzyczną mszy swiętej przygotowała Schola Parafialna im. św. Stanisława Kostki, która świętowała 14-tą rocznicę swojej działalności. Ojciec karmelita podczas homilii przybliżył historię kultu relikwii. Zapoznał także licznie zebranych wiernych z życiem nowej patronki. Uroczysta msza święta zakończyła się ucałowaniem relikwii i razdaniem pamiątkowych obrazków. 15 października przypada liturgiczne wspomnienie tej reformatorki zakonu karmelitańskiego.

Siostry karmelitanki bose powtarzają piękną historię związaną z imieniem św. Teresy od Jezusa. Któregoś wieczoru św. Teresa szła jak zwykle klasztornymi schodami w górę. Nagle w jej stronę zaczął schodzić powoli mały chłopczyk. Uśmiechał się tylko i nic nie mówił. Teresa zdziwiona tym widokiem, no, bo skąd wieczorem, w klasztorze wzięło się dziecko, zapytała: – Skąd ty jesteś? Jak się nazywasz?”. Dziecko na to odpowiedziało pytaniem: – Powiedz siostro, jak ty się nazywasz? – Ja jestem Teresa od Jezusa. – A ja jestem Jezus od Teresy – odpowiedziało dziecko i… znikło. Siostry mówią, że do św. Teresy przyszło Dzieciątko Jezus.

Prośmy Pana, aby kiedy go spotkamy na tamtym świecie przyznał się także do nas i przyjął do siebie. Jak powiedziała święta Teresa: “Temu, kto posiadł Boga, niczego nie braknie – sam Bóg wystarczy”.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365