Śpiewać każdy może

W dniach 12-13.11.2010 w miejscowości Kaczyn w gminie Daleszyce odbyły się warsztaty wokalno-muzyczne dla scholi im. Św. Stanisława Kostki.

Przez dwa dni młodzież mogła korzystać  z uroków w Ośrodku Charytatywnym Caritas. Piątek upłynął na zabawie i pozyskiwaniu wiedzy religijnej, którą dzielił się ks. Rafał Nowiński. Sobota rozpoczęła się od nauki śpiewu, którą prowadził dyrygent i organista Michał Kopeć.  Młodzież zapoznała się z teorią muzyki, uzyskała podstawowe wiadomości z rytmiki, melodii i harmonii.

Głównym celem warsztatów było ćwiczenie emisji głosu, jak również zdobycie umiejętności wokalnych, które udoskonalą codzienny warsztat pracy. Umiejętności zdobyte podczas zajęć zaprezentowane zostały podczas mszy świętej w tamtejszym kościele. Dzięki realizacji projektu młodzież miała możliwość spotkania się z instruktorem zajmującym się muzyką chrześcijańską, jak również mogła wziąć udział w przedsięwzięciu kulturalno-artystycznym.

Szczególne podziękowania organizatorzy kierują w stronę p. Józefa Dąbka za jego hojność i wsparcie finansowe, jak również dla Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola za pomoc w uzyskaniu środków, dzięki  którym zrealizowany został projekt.

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365