Spotkanie autorskie Bogumiły Izabeli Skóry

W środę 28 kwietnia odbyła się kolejna promocja tomiku wierszy naszej poetki, Bogumiły Izabeli Skóry, pt. Stan duszy. Tym razem została zorganizowana przez Klub Civitas Christiana w Kielcach. Zebranych gości przywitała poetka Anna Błachucka, która również krótko przedstawiła bohaterkę wieczoru. Następnie oddała głos członkom prowadzonej przez siebie młodzieżowej grupy „Słowniacy Świętokrzyscy”, którzy zaprezentowali wybrane wiersze z tomiku.

W dalszej kolejności mówiła o sobie sama poetka. Opowiedziała o swoich początkach, o tym, w jakich okolicznościach powstają jej wiersze, o ich tematyce. Wiele razy, podobnie jak w zbiorku, odwoływała się do cytatów z literatury, które też są dla niej inspirujące, a których przesłaniem chce dzielić się z czytelnikami. Poetka przeczytała na koniec kilka swoich utworów.

W kolejnej części spotkania wystąpił Chór Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Morawickiej, który zaśpiewał trzy pieśni dedykowane autorce tomiku. Przygotowaną „na  gorąco” recenzję przedstawiła Marianna Parlicka-Słowik. Nie szczędziła słów podziwu i pochwał. Do gratulacji dołączyli się inni uczestnicy spotkania, obdarowując młodą poetkę kwiatami. Wielu prosiło o pamiątkowy wpis do zakupionej książki. Długo jeszcze toczyły się rozmowy przy kawie, herbacie i innych smakołykach.

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365