Spotkanie ze świętymi

W czwartkowy wieczór 30 października 2019 roku kościół w Brzezinach przybrał wyjątkową szatę. Specjalny wystrój pełny bieli i światła był dekoracją przygotowaną na 9. czuwanie "Świętych Obcowanie", które przygotowało Duszpasterstwo Młodzieży GÓRA.

Przybyli parafianie i goście mieli okazje spotkać się z ok. 90 świętymi i błogosławionymi obecnymi w relikwiach. Na ołtarz wystawienia wniosła je procesjonalnie młodzież z parafii. Wówczas nastąpił moment adoracji i uwielbienia. Przez młodych został zwizualizowany także fragment Apokalipsy wg. św. Jana opisujący niebo. Modlitwy i śpiew prowadziły połączone siły scholi z Brzezin i z Piotrkowic.

Homilię o praktycznych wskazówkach drogi do świętości wygłosił ks. Damian Wojdyła, wikariusz brzeziński. Pokazał, że świętym może być każdy, bez względu na stan czy zawód.

Ostatnią część spotkania modlitewnego stanowił procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem i wizerunkami patronów brzezińskich. Po błogosławieństwie, tradycyjnie, każdy mógł zabrać ze sobą "coś słodkiego od świętego".

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego czuwania.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365