Srebrny Kowal trafił do Brzezin

W 1996 roku ustanowione zostały w Gminie Morawica prestiżowe statuetki „Kowala” dla najlepszych przedsiębiorców. Złote, srebrne i brązowe statuetki wręczane są co roku firmom, które w znaczący sposób wpływają na rozwój gospodarczy gminy, przyczyniając się do jej promocji.

Kapitułę konkursu stanowią przedstawiciele Urzędu Gminy, Stowarzyszenia Przedsiębiorców Gminy Morawica, przedstawiciele społeczności lokalnej oraz laureat „Złotego Kowala" z poprzedniego roku.

W 2001 roku Brązowego Kowala otrzymał Zygmunt Woźniak, właściciel firmy „Zakład Wyrobu i Sprzedaży Artykułów Mięsnych” w Brzezinach. W 2004 r. laureatem Srebrnego Kowala został Andrzej Malicki, właściciel firmy „Eurobruk” w Brzezinach, który w 2009 r. otrzymał Złotego Kowala. W roku 2007 Brązowego Kowala otrzymało Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe RASPOL Stanisława Rabieja z Brzezin, natomiast Złotym Kowalem została uhonorowana firma "Wyrób i Sprzedaż Artykułów Mięsnych" Sławomira Woźniaka z Brzezin. W roku 2008 Brązowy Kowal powędrował do Mariusza Dyka, właściciela tartaku i piaskowni "MARDEX" w Brzezinach. W roku 2010 do rąk Mariusza Dyka trafiła statuetka Srebrnego Kowala.

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „MARDEX" istnieje od 1997 r., a na naszym terenie działa od roku 2004. Zajmuje się produkcją drewna, jak również wydobywaniem i przerobem piasków i żwirów. Produkowany piasek jest pod względem jakościowym jednym z najlepszych w województwie świętokrzyskim. Firma zatrudnia średnio 15 osób. Charakteryzuje się dynamicznym rozwojem, stałym dążeniem do unowocześniania stosowanych technologii oraz śmiałymi planami na przyszłość. Właściciel jest sponsorem drużyn w Klubie Sportowym „Moravia” i propagatorem pożytecznego spędzania wolnego czasu przez młodzież, wspiera imprezy kulturalno-rozrywkowe organizowane na terenie Gminy Morawica.

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365