Sto lat dla Pani Cecylii

21 września w Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy odbyła się niezwykła uroczystość. Artystka ludowa Cecylia Korban z Nidy obchodziła jubileusz 55-lecia pracy twórczej i społecznej, z której to okazji ukazał się trzeci tom jej poezji zatytułowany „Piszę, innym przekazuję”. Książka wydana została na zlecenie Stowarzyszenia Przyjaciół Brzezin i Podwola w ramach projektu finansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz ze środków Gminy Morawica.

Sala w Centrum Kultury w to niedzielne popołudnie wypełniła się po brzegi. Bohaterka wieczoru w krótkim wystąpieniu przedstawiła trwający ponad pół wieku okres swojego życia, wypełniony śpiewaniem, tworzeniem poezji i tekstów piosenek, działalnością społeczną i występami rozsławiającymi Gminę Morawica w całej Polsce i poza jej granicami. Wykonała również napisaną na tę okoliczność pieśń, w której dziękowała Bogu i Matce Najświętszej za swoje życie i dary, jakie otrzymała. Uroczystość uświetniona została obecnością znanej aktorki Teresy Lipowskiej i aktora Tomasza Gęsikowskiego. Artyści zaprezentowali kilka wierszy z wydanej właśnie książki. Byli pełni uznania dla prostej, ale głębokiej, pełnej mądrości poezji Cecylii Korban oraz dla samej bohaterki, ciągle aktywnej i twórczej.

Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania, sympatii i wdzięczności kierowali do niej liczni zgromadzeni gości – wójt Gminy Morawica Marian Buras, który wręczył kosz róż oraz portret namalowany przez Hannę Kutę, wójt Gminy Sitkówka Nowiny Stanisław Barycki, zespoły ludowe „Nidzianecki”, „Ostrowianki” i „Kowalanki”, dyrektor i młodzież Zespołu Szkół w Brzezinach, rodzina, przyjaciele i sympatycy. Wszyscy życzyli długich lat w zdrowiu i dalszej weny twórczej.

Po zakończeniu uroczystości bohaterka długo jeszcze podpisywała swoją książkę, a goście prowadzili rozmowy w kuluarach przy kawie, herbacie i różnych smakołykach. Impreza została przygotowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin i Podwola oraz Centrum Kultury i Referat Kultury, Sportu i Promocji Gminy Morawica.

Więcej na stronie:
http://www.morawica.pl/index/wiecej/2229.html

http://www.morawica.pl/index/wiecej/2237.html

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365