Stygmatyk w Brzezinach

"Święty Ojcze Pio, cierpiący z Chrystusem, wspieraj nas w modlitwie przed obliczem Boga w Trójcy Jedynego" - brzmiał śpiew scholi w trakcie modlitwy wiernych podczas uroczystej sumy 20 września 2015 r. w Kościele w Brzezinach. Tego dnia Parafia Wszystkich Świętych przeżywała wprowadzenie relikwii stygmatyka z Pietrelciny.

Podczas wszystkich mszy świętych niedzielnych homilię głosił o. Józef Mońko, kapucyn z Kielc. Wierni na pamiątkę otrzymywali obrazek z wizerunkiem nowego Patrona. Na jego tyle znajdowały się słowa o. Pio: "Zostańmy świętymi, a w ten sposób po byciu razem na ziemi, będziemy zawsze razem w niebie". Do tego cytatu nawiązał także kaznodzieja, który przypomniał, że powinniśmy prosić Boga o świętość. W ciekawy sposób zaprezentował także postać o. Pio.

Uroczyste wprowadzenie relikwii odbyło się na mszy świętej o godz. 12.00. Relikwiarz niosła rodzina z Brzezin, która go ufundowała. Następnie spoczął on na specjalnie przygotowanym ołtarzu. Wśród kwiatów, które stanowiły dekorację, nie mogło zabraknąć fiołków w wyjątkowy sposób związanych ze św. o. Pio. Oprawę muzyczną mszy świętej przygotowała schola i chór parafialny. Tego dnia można było szczególnie poczuć klimat rozmodlenia w brzezińskim kościele.

Wierzymy, że dzięki wstawiennictwu świętego ojca Pio będziemy mogli zbliżyć się do Boga i osiągniemy niebo, gdzie spotkamy naszego nowego Patrona.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365