Św. Albercie Chmielowski módl się za nami!

Dnia 10 maja 2014 r. delegacja naszej Parafii Brzeziny s. Klara Machulska i Damian Zegadło udali się z pismem księdza proboszcza Józefa Knapa do Krakowa, do Sanktuarium Ecce Homo. Uczestniczyli tam w eucharystii sprawowanej przez ks. bp Grzegorza Rysia.

Celem tej pielgrzymki było odebranie przygotowanych dla naszej parafii relikwii św. brata Alberta Chmielowskiego. Relikwia - fragment kości palca tego miłosiernego zakonnika - umieszczona jest w posrebrzonej kapsułce i posiada certyfikat potwierdzający jej autentyczność.

Za wszelką pomoc podziękowania należą się s. Agnieszce Koteji oraz p. Paulinie Łodejskiej. Niech Dobry Pan obdarzy ich licznymi łaskami.

Odtąd Parafia pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach ma kolejnego patrona. Za jego wstawiennictwem szczególnie pragniemy się modlić w intencjach osób osamotnionych i cierpiących. Wprowadzenie relikwii odbędzie się w niedalekim czasie.

Św. brat Albert jest założycielem zakonu albertynów. Najbardziej zasłynął ze swojej działalności dobroczynnej głównie na terenie Krakowa. Umiłował tych, których odrzucali inni ludzi. Poświecił swój talent plastyczny (jest autorem m.in. obrazu Ecce Homo) dla pracy z ubogimi i modlitwy.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.albertynki.pl

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365