Św. Charbelu Makhloufie módl się za nami!

24 grudnia minęła 115 rocznica śmierci św. Charbela Makhloufa (beatyfikowany 05.12.1965 r., a kanonizowany 09.10.1977) - duchownego maronickiego, mnicha, pustelnika,cudotwórcę i uzdrowiciela. Tego właśnie dnia, w wigilię 2013 roku do naszego kościoła dotarły jego relikwie. 

Starania o otrzymanie relikwii podjęte zostały przez naszą parafię w listopadzie bieżącego roku. Pismo z prośbą o relikwie zostało potwierdzone przez Kurię Diecezjalną. Relikwie miały jednak do pokonania długą drogę, bo nasza parafia otrzymała je z Zakonu św. Marona w Annaya w Libanie.

Było to możliwe dzięki dwóm pielgrzymom, którzy udali się do grobu św. Charbela z prośbą o łaskę życia i zdrowia dla wcześniaka o imieniu Józef. Dzięki pomocy Bożej i ludzi dobrej woli udało się otrzymać od braci maronitów relikwie pierwszego stopnia św. Charbela.

Wierzymy, że kult św. Charbela u nas będzie żywy i trwały. To kolejny patron, który stanie się orędownikiem brzezińskiej parafii. Uroczyste wprowadzenie jego relikwie do naszej świątyni nastąpi w 2014 roku.

Zachęcamy do poznania biografii tego wyjątkowego świętego

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365