Św. Józefie Sebastianie Pelczarze módl się za nami!

Dnia 21 lutego 2015 roku delegacja Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach, w składzie: Ks. Kanonik Józef Knap, Krystyna Kowalska, Franciszka Nowak, Wiktoria Wojcieszyńska i Damian Zegadło, udała się w pielgrzymce do Krakowa po relikwie św. Józefa Sebastiana Pelczara. 

Parafianie zostali ciepło przyjęci przez Siostry ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, których założycielem był św. Józef. Przekazanie relikwii (fragmentu kości) odbyło się w Muzeum poświęconym temu patronowi. Siostra przełożona ofiarowała także książki opisujące życie świętego biskupa. Delegacja z Brzezin została oprowadzona po muzeum przez jego kustosza. Następnie nawiedzili kościół, w którym pomodlili się przy ołtarzu Pelczara oraz relikwiach służebnicy Bożej Matki Klary.

Po modlitwie goście z Brzezin zostali zaproszeni na obiad przez rodaczkę s. Bonawenturę Sochę, która pomogła przy załatwieniu formalności związanych z przekazaniem relikwii.

Kolejnym punktem wyjazdu było odwiedzenie artysty Czesława Dźwigaja w jego pracowni w Rząsce. Wszyscy byli zachwyceni jego pracami. Udało się także zamówić u prof. Dźwigaja relikwiarz św. Józefa Pelczara. 

Przed odjazdem do domu pielgrzymi nawiedzili jeszcze Kościół na Skałce w Krakowie i pomodlili się przy świątyni augustianów, gdzie znajdują się relikwie św. Rity.

Po drodze delegacja parafialna zatrzymała się w kościele w Książu Wielkim oraz na cmentarzu w Wodzisławiu, gdzie spoczywa pochodzący z Brzezin ks. Edward Nowak (w tym roku mija 10 lat od jego śmierci).

Święty Józefie Pelczarze módl się za nami!

Życiorys św. Józefa

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365