Św. Rafale Kalinowski módl się za nami!

Dnia 20 listopada przypada liturgiczne wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego. Ten pobożny karmelita zmarł w 1907 roku. Beatyfikował go Jan Paweł II w 1983 r. podczas Mszy świętej na krakowskich Błoniach; kanonizacji dokonał w Rzymie w roku 1991.

Dzień 20 listopada 2013 roku zapisze się w historii parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach. Tego dnia nasza wspólnota parafialna otrzymała relikwie św. Rafała Kalinowskiego. Przekazała je Krakowska Prowincja Karmelitów Bosych. Delegacja z naszej parafii w osobach Księdza Proboszcza Józefa Knapa i pana Damian Zegadło odebrała relikwie w Klasztorze Ojców Karmelitów w Piotrkowicach z rąk o. Krzysztofa Górskiego, który bardzo pomógł w załatwieniu wielu spraw formalnych.

Starania o otrzymanie relikwii podjęte były już dwa lata temu przy okazji organizacji pierwszego czuwania "Świętych obcowanie" w naszej parafii. Od ponad 20 lat w brzezińskim kościele wisi obraz tego rozmodlonego spowiednika. Od teraz za jego wstawiennictwem szczególnie będziemy prosić o łaski w sprawach trudnych.

Relikwie umieszczone są w małym zapieczętowanym i przeszklonym relikwiarzyku oraz posiadają dokument potwierdzający ich autentyczność. Uroczyste wprowadzenie relikwii odbędzie się w odpowiednim do tego wydarzenia czasie.

Niech Bóg będzie uwielbiony w swoich świętych!

Zachęcamy do zapoznania się z życiorysem Św. Rafała Kalinowskiego.

 

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365