Święta w brzezińskim kościele

W dniach 21-22 grudnia 2011 r. młodzież z naszej parafii dekorowała kościół z okazji świąt Bożego Narodzenia. Dzięki tej wielogodzinnej pracy wnętrze świątyni, jak co roku, otrzymało piękny wystrój.

W tym roku szopka Bożonarodzeniowa stanęła po prawej stronie nawy głównej. Pierwszy raz dekoracja zajęła tak dużo miejsca. Wszystkie figury zostały wkomponowane w scenerię. Oprócz sceny zwiastowania narodzenia przez anioła, znaleźli się też pasterze grzejący się przy ognisku. Centralne miejsce zajmuje postarzana szopka ze Świętą Rodziną i aniołami. Nad nią została umieszczona podświetlona gwiazda betlejemska.

Oprócz stajenki w kościele znalazły się choinki udekorowane w bombki i światełka, a przed ołtarzem liturgicznym haftowany wizerunek błogosławiącego Dzieciątka Jezus. Na zacheuszkach umieszczono wianuszki z jedliny z okrągłymi świeczkami.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim młodym, którzy pomagali przy pracach, a także ks. Dariuszowi Milerowi, p. Bogdanowi Kaczorowi, p. Katarzynie Gruszczyńskiej, p. Agacie Kurdek, p. Ewie Wojcieszyńskiej, p. Renacie Giemza i p. Stefanowi Kubickiemu.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365