Świetlica środowiskowa w Brzezinach

Od marca 2014 r. trwają nieodpłatne zajęcia w Świetlicy Środowiskowej w Brzezinach. Mogą z niej korzystać zwłaszcza ci, którzy nie korzystają ze świetlicy szkolnej. Poprzez zabawę, naukę i pracę uczestnicy mogą poznać, jak wspaniałą przygodą jest zdobywanie wiedzy

i kreatywne spędzanie czasu w miłym towarzystwie. Na zajęciach mogą się rozwijać i inspirować do twórczego myślenia oraz tworzenia niecodziennych rozwiązań.

Na wyposażeniu świetlicy znajdują się gry planszowe, materiały plastyczne i inne pomoce. Są tutaj gry dydaktyczne, zręcznościowe, strategiczne oraz stół do „piłkarzyków”. Mamy również szachy i działa klub szachowy. Dzięki projektowi unijnemu świetlica wyposażona jest w trzy stanowiska komputerowe, sprzęt nagłaśniający, telewizor, odtwarzacz DVD, kserokopiarkę. W godzinach pracy świetlicy dostępna jest dla mieszkańców usługa xero.

Dotychczas dzieci i młodzież mogli uczestniczyć w różnorakich zajęciach: malowanie i rysowanie, papierowa wiklina, wykonywanie latawców, zajęcia kulinarne, zajęcia teatralne, kino, seans filmowy, wycieczka z ogniskiem, zajęcia sportowe. Zaistnieli również podczas imprez plenerowych organizowanych przez stowarzyszenie: festyn rodzinny i piknik artystyczny.

Po wakacjach wracamy do popołudniowych godzin pracy świetlicy. Od września czynna będzie w poniedziałki, wtorki i czwartki w godz. 13.00-14.30 dla dzieci ze szkoły podstawowej oraz w godz. 14.30-16.00 dla uczniów gimnazjum. Serdecznie wszystkich zapraszamy! Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365