Świętowali na ludowo

Pierwszego dnia kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzezinach zebrało się wielu gości. Okazją do świętowania był jubileusz 35-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Brzezina".

Spotkanie rozpoczęły występy aktualnego składu pod kierownictwem pań Beaty Podgajnej i Jolanty Janiec. Swój repertuar zaprezentowały także uczennice nagrodzone podczas Festiwalu Harcerskiego. Dużym aplauzem cieszył się występ najmłodszego pokolenia, które już od przedszkola zaczyna swoją przygodę z ludowymi piosenkami.

Później zaprezentowano historię Zespołu razem ze starymi i aktualnymi fotografiami. Po tych niedługich wspomnieniach, na scenie pojawili się absolwenci, którzy przygotowali tradycyjny repertuar. Po ich występie przyszedł czas podziękowań, szczególnie dla założycielki Zespołu pani Teresy Obarzanek. Następnie wójt gminy Morawica, Marian Buras zaprosił wszystkich na urodzinowy tort. Jednak przed konsumpcją odbyło się wspólne śpiewanie znanych piosenek Brzeziny.

Dalsza część świętowania odbywała się już przy luźnych rozmowach i pysznych słodkich smakołykach.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które tworzyły i tworzą to piękne dzieło - Zespół Pieśni i Tańca "Brzezina".

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365