Święty Andrzeju Bobolo módl się za nami

W dniu 23 kwietnia 2016 roku z Parafii Brzeziny wyruszyła pielgrzymka autokarowa do Warszawy. Pierwszym punktem programu było Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Po nawiedzeniu kaplicy z obrazem i kościoła pielgrzymi ruszyli dalej.

W Warszawie nawiedzili Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Podczas uroczystej Eucharystii na ręce ks. Józefa Knapa zostały przezkazane relikwie pierwszego stopnia jezuickiego męczennika. Św. Andrzej jest jednym z patronów Polski. Brzeziniacy bliżej poznali jego życiorys dzięki zwiedzeniu Muzeum jemu poświęconemu.

Następnym punktem programu było Sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Nawiedzenie tego miejsca rozpoczęło się od wyjątkowego muzeum pokazującego życie i męczeństwo kapłana Solidarności. Następnie był czas na modlitwę przy grobie ks. Jerzego i w kościele św. Stanisława Kostki. Po krótkiej przerwie obiadowej pielgrzymi udali się do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży i Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Wyznawców. Poznali tam historię objawień maryjnych jakie miały tam miejsce w latach 40-tych XX wieku.

Po dniu pełnym wrażeń pielgrzymi wrócili do domów razem z relikwiami św. Andrzeja Boboli.

/KP/

logo_wh

Kontakt

Stowarzyszenie Przyjaciół Brzezin
Brzeziny, pl. ks. Augusta Żołątkowskiego 1
26-026 Morawica

tel. 507 366 455
email: stowarzyszenie.brzeziny@gmail.com

w sprawach świetlicy: 605 075 365